Předpokládám, že budeme pomalu bobtnat. Otázek, které se neustále opakují, je dost a dost a odpovědi na ně mohou být průběžně upravovány a doplňovány.

Vyhledávání je založeno hlavně na klíčových slovech - štítcích, které jsou vybrány u každé odpovědi. To samozřejmě neznamená, že vyhledávání nefunguje z fulltextu.
Velké poděkování patří Láďovi, Vláďovi, Petrovi, Honzovi, Kubovi, Martinovi, Tadeášovi, Pepovi, Jirkovi, Karlovi, Radkovi, Vojtovi, Davídkovi, Jiukovi, Márovi, Vencovi a Kaulovi s Uďou... A vlastně všem okolo mně. ;)

 

Provedení vozu Wartburg 353

Wartburg 353 za celou dobu svého vývoje měl tři výrobní varianty karoserie, které se daly koupit. Existovaly ještě i vozy, které nebyly určeny pro běžné smrtelníky a nějaké ty prototypy. Obojí byla kusová, víceméně speciální fabrická výroba.

  sedan Wartburg 353
  kombi Wartburg 353 Tourist 
  pick-up Wartburg 353 Trans 

Toliko typy vyráběné v Eisenachu a příbuzných podnicích, tedy fabrické kusy. Na podvozku, tedy rámu Wartburgu, existuje další spousta verzí, více či méně zdařilých, ale podomácku vyrobených. Existuje třeba jednostranný sklápěč, odtahový speciál, tahač speciálního návěsu, prodloužená limuzína a určitě i spousta dalších.