Tak IFA.CZ pomalinku bobtná a nabývá. Průběžně se snažím rozepisovat a dopisovat další a další návody a rady na otázky, které se stále opakují. Jenže těch je tolik, že bych se tomu věnovat od nevidím do nevidím každý den. A to bohužel nemůžu. S tím také souvisí to, že vznikla i neveřejná PLUS varianta webu pro mě samotného a pro některé další kamarády a známé, kteří také občas tápou a kteří mě tím i motivují a tlačí dál... 

 


 

Nastupování do vozu

"Ono se řekne "skočit do auta a odjet", ale v mnoha případech a pro mnohé z nás, to není úplně jednoduchý a rychlý tělocvičný úkon."

Postup je asi takový...

     Prdelí napřed se natočíme směrem do otevřených předních dveří vozu, předkloníme se tak, aby se hlava co nejvíce blížila kolenům a zacouveme do vozu, než nám sedadlo podrazí nohy. Usedneme. Přiměřeně své výšce můžeme mírně narovnat hlavu.

     Následuje fáze otáčení a umístění nohou pod volant. Nejprve zvedneme pravou nohu opět mírně směrem k hlavě, ne moc, ale tak, abychom ji dostali pod volant. Protáhneme ji pod volantem na pravou stranu a soustředíme se na zvedání levé nohy na podlahu vozu. Opět je třeba koleno značně přiblížit hlavě. V okamžiku, kdy máme nohy na místě ve voze, je třeba ještě zavřít dveře.

     Proto znovu snížíme hlavu co nejblíže kolenům a zároveň co nejvíce natahujeme levou ruku směrem ke dveřím. Pokud nám kulaté těleso (ochranný tukový prstenec - pozn. redakce) mezi námi a volantem brání většímu náklonu, můžeme na sedadle mírně poskočit směrem vpřed a vzad, čím uvedeme předmětné dveře nepochybně do nezbytného pohybu směrem ke své ruce a chytíme dveře za madlo a zabouchneme.

     Tím je řidič připraven k dalšímu kroku, kterým je připoutání se bezpečnostním pásem.

pokračování příště... cool


Použito se svolením autora (VK).