Tak IFA.CZ pomalinku bobtná a nabývá. Průběžně se snažím rozepisovat a dopisovat další a další návody a rady na otázky, které se stále opakují. Jenže těch je tolik, že bych se tomu věnovat od nevidím do nevidím každý den. A to bohužel nemůžu. S tím také souvisí to, že vznikla i neveřejná PLUS varianta webu pro mě samotného a pro některé další kamarády a známé, kteří také občas tápou a kteří mě tím i motivují a tlačí dál... 

 


 

Výměna věnce setrvačníku

Demontáž (stažení) starého, poškozeného věnce

(Závada: otrhané zuby, náběžné hrany zubů)


Pro stažení (demontáž) věnce setrvačníku není nutné demontovat samotný setrvačník z motoru, ani rozebírat spojku. Je jen nutné mít motor (demontovaný) venku z auta.

Stažení provedeme za pomoci kladiva a to klepáním po obvodu, směrem od bloku motoru. Věnec setrvačníku je na tělese setrvačníku jen pevně nasunut (nalisován). Není třeba velkého násilí, stačí jen trocha trpělivosti a šikovnosti.

  

Montáž (nasazení) nového věnce


Nový věnec nejde na těleso setrvačníku volně nasadit. A to ani za pomoci síly. 

K nasazení na těleso je třeba věnec ohřát - stačí ho položit na pár minut na zapnutý elektrický vařič a párkrát ho pootočit. Tím, že se ohřeje, dojde k roztažení o pár desetin a tím vznikne dost prostoru na volné nasazení na těleso setrvačníku.

!!!POZOR - věnec držte v kleštích, na plotýnce se docela dost ohřeje!!!

 Stačí věnec nasadit jen na kraj po celém obvodu, pak jej lze doklepnout nadoraz. Ideálně přes dřevěný špalík, aby nedošlo k jeho poškození. Jakmile dojde k nasazení věnce, ten se ochladí a bude opět velmi pevně na setrvačníku držet...